Karty plastikowe z kodem kreskowym06.07.2017


​Jeśli przyjrzymy się kartom lojalnościowym, rabatowym czy stałego klienta, jakie nosimy w naszych portfelach, wiele z nich posiada kod kreskowy. Karty plastikowe z kodem kreskowym to rozwiązanie podnoszące prestiż firmy i pozwalające zachęcić klientów do ponownego skorzystania z naszych usług lub zrobienia zakupów. W sklepach czy punktach usługowych dodatkowo skracają czas potrzebny na obsługę klienta.

 Kod kreskowy na kartach plastikowych służy jako nośnik danych lub jest identyfikatorem jej posiadacza. Jest on generowany przez specjalny program, a następnie charakterystyczne czarne kreseczki są za pomocą specjalistycznych drukarek lub maszyn przemysłowych DOD UV nanoszone na plastikową kartę. Identyfikacja klienta następuje po zeskanowaniu kodu przez czytnik w sklepie czy punkcie usługowym.

Nie trzeba wchodzić po nazwisku czy numerze klienta, wystarczy zeskanowanie kodu kreskowego. Każdy kod jest indywidualny, przyporządkowany do jednego klienta. Nie zdarzy się więc sytuacja, że pod jednym kodem kreskowym figurować będzie kilku klientów. Kody kreskowe są powszechnie używane w różnego rodzaju kartach – rabatowych, lojalnościowych czy stałego klienta. Na kartach z kodem kreskowym mogą też znajdować się wszelkie inne znaki graficzne czy elementy identyfikacji wizualnej.

Karty z kodem kreskowym mogą mieć różne zastosowanie i zazwyczaj spotykamy:
– karty rabatowe z kodem kreskowym
– karty do drzwi (starsze systemy kontroli dostępu)
– karty stałego klienta z kodem kreskowym
– karty lojalnościowe z kodem kreskowym

Karty plastikowe z nadrukowanym kodem kreskowym to rozwiązanie tanie (niska cena w porównaniu do innych typów kart) i w pełni funkcjonalne, przy założeniu że zależy nam jedynie na identyfikacji klienta w systemie lub automatycznym udzieleniu rabatu. Najpopularniejsze typy kodów kreskowych: kod39, 2z5, kod 128 (A, B, C), EAN 128, EAN8, EAN13, Codabar.

Karty z kodem kreskowym to jeden z podstawowych produktów w naszej ofercie (producent – druk i projekty, atrakcyjny cennik) dlatego zapraszamy do skorzystania z naszych usług.
companies.jpg