GTIN – Globalny Numer Jednostki Handlowej23.01.2017

W tym roku Polska dołącza do uruchomionego przez firmę Google ogólnoświatowego projektu, w ramach którego od 14 lutego 2017r. każdy produkt umieszczany w katalogu Google Shopping musi być obowiązkowo oznaczony numerem GTIN. Jeśli produkt nie spełni tej normy będzie mógł być usunięty z katalogu.

S.P. Read More »

IMDS12.01.2017

Przemysł samochodowy zaangażował się w regulację europejską o starych samochodach i stworzył system o nazwie IMDS czyli Międzynarodowy System Materiałowy Baz Danych.

Ł.SZ. Read More »

PPAP a co to takiego ??16.12.2016

PPAP to specyfikacje, dowody które dostawca komponentu musi dostarczyć swojemu klientowi celem zrozumienia przez dostawcę że wszelkie wymagania zawarte w specyfikacji będą zawarte w procesie produkcyjnym na nie zmienionym poziomie. Do najważniejszych dokumentów w PPAP jest Gwarancja Przedłożonej Części PSW.

Ł.SZ. Read More »

Ile to kosztuje?15.12.2016

Cena etykiet jest warunkowana wieloma czynnikami.Każdy z nich, w mniejszy czy większy sposób wpływa na finalny koszt, znaczenie ma także ich wzajemna konfiguracja.

B.B. Read More »

Promieniowanie UV a etykiety.30.11.2016

Etykiety wykonane z materiałów takich jak PE czy PP sąnarażone na działanie różnych czynników atmosferycznych, a w nich najgroźniejszym jest promieniowanie słoneczne UV. Promieniowanie Ultrafioletowe (UV) to promieniowanie elektromagnetyczne o falach krótszych niż światło widzialne.

M.K. Read More »

Czytaj etykietę, może to wpłynąć na twoje zdrowie15.11.2016

Etykiety wbrew pozorom mają kilka zastosowań. Owszek, służą uatrakcyjnieniu opakowania, pozwalają zczytać nadrukowany kod kreskowy, ale kwestią z punktu widzenia naszego zdrowia najważniejszą informacją na etykiecie jest skład produktu.

S.P. Read More »

Deklaracja ROHS ?? A co to takiego ??28.10.2016

Celem tej deklaracji było i jest zmniejszenie ilości niebezpiecznych substancji które przenikają do środowiska z odpadów elektronicznych i elektrycznych.

Ł.SZ. Read More »

Etykieta samoprzylepna drukowana na arkuszu.21.10.2016

Mówiąc etykieta samoprzylepna, myślisz: etykieta na roli do zadruku :) Na szczęście nie jesteśmy ograniczeni do etykiet na roli, nasza firma w tym zakresie ma również etykiety samoprzylepne w postaci Arkuszy do drukarek laserowych oraz atramentowych...

M.K. Read More »

Packaging: Marketing & Technology 201610.10.2016

Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych klientów do odwiedzenia w dniu 14 października Warszawy i uczestnictwa w drugiej już edycji konferencji Packaging: Marketing & Technology.

B.B. Read More »

NiceLabel 201704.10.2016

Początkiem sierpnia została wydana najnowsza wersja jednego z najlepszych programów do projektowania etykiet NiceLabel oznaczona numerkiem 2017. Pierwszą najbardziej rzucającą się w oczy zmianą jest wprowadzenie znanych z pakietu Office interface'u "wstążkowego".

S.P. Read More »
companies.jpg