Taropak29.09.2016

Najważniejszą imprezą w Polsce dla flexografi, poligrafi, logistyki oraz pokrewnych są targi które odbywają się w Poznaniu - Taropak oraz Logipak.

Ł.SZ. Read More »

Kod QR w Księdze Rekordów Guinne16.09.2016

Na niecodzienny pomysł wykorzystania możliwości QQ kodów wpadła jedna z Kanadyjskicj rodzin. Otóż do promocji swojego biznesu - parku rozrywki. Postanowili „wyhodować” kod dwuwymiarowy QR na polu kukurydzy.

M.K. Read More »

Rozdzielczość głowic drukarek.08.08.2016

Kupują drukarkę termotransferową wielu z nas zastanawia się po co podawany jest parametr rozdzielczości (DPI)do druku etykiet, dlaczego mamy wybór? Otóż określenie DPI to nic innego jak liczba punktów, kropek na cal, które decydują o jakości wydruku. Read More »

Co to jest REACH ?01.08.2016

Co raz więcej klientów zakupujących u Nas etykiety, wymaga od Naszej firmy Deklaracji REACH. Większość z nas pewnie nie wie co to jest za skrót i z czym to się je i do czego służy.
A więc REACH ( ang. Registration, Evaluation and Authorisation of Chemicals) i zgodnie z rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1907/2006 jest to regulacja zastosowania chemikaliów poprzez ich ocenę i rejestrację a także w wyjątkowych sytuacjach udzielenie zezwoleń i wprowadzenie ograniczeń obrotu.

Ł.SZ. Read More »

Można prościej.01.08.2016

Bierzemy rolkę etykiet, odklejamy jedną i naklejamy na docelowy produkt.
Następnie kolejna etykietka i kolejna.

B.B. Read More »

Taśma termotransferowa na zdrapki25.07.2016

W obecnym świecie marketing firm bazuje na promocjach oraz konkursach swoich wyrobów. Zwykle umieszcza się kodowane znaki na etykiecie.

M.K. Read More »

Garść porad, jak projektować skuteczne etykiety.04.07.2016

Podstawową kwestią jest fakt, że projekt etykiety powinien być w przestrzeni CMYK. Drukarnie zaakceptują projekt w RGB, ale wydrukowane kolor mogą się różnić od kolorów na projekcie. Dobór kolorów powinien ułatwiać czytanie etykiety. Projekt musi być przejrzysty kolorystycznie...

S.P. Read More »

Zawartość etykiety spożywczej - na co zwracać uwagę?27.06.2016

Jak kupujemy? Szybko. Na dodatek zwykle nie kierujemy się składem kupowanego jedzenia, bardziej opakowaniem czy ceną. Okazuje się jednak, że włączenie czytania etykiet do naszych nawyków zakupowych może znacząco poprawić nasze zdrowie i ogólne samopoczucie. Co znajdziemy na owej etykiecie?

S.P. Read More »

Etykiety opakowaniowe27.06.2016

Wszyscy konsumenci są przyzwyczajeni do wszelakich etykiet informacyjnych na produktach. Zawierają one garść wymyganych prawem informacji oraz kod kreskowy. Ale mało kto ma świadomość, że na niektórych artykułach odnajdziemy etykietę, która ma zadanie stricte opakowaniowe i nie niesie ze sobą żadnych treści. Gdzie jej szukać?

B.B. Read More »

Oznaczenia metkach ubraniowych według mężczyzny14.06.2016

W związku z tym iż we Francji zaczęło się Euro 2016 niektórzy z nas mogą mieć w domu napięte sytuacje ( stres, przemęczenie, Euro, wieczorne wyjścia, kumple w salonie) i samo TAK KOCHAM CIĘ już nie wystarczy do naszej Lepszej Połowy.

Ł.SZ. Read More »
companies.jpg