Zawartość etykiety spożywczej - na co zwracać uwagę?27.06.2016

Jak kupujemy? Szybko. Na dodatek zwykle nie kierujemy się składem kupowanego jedzenia, bardziej opakowaniem czy ceną. Okazuje się jednak, że włączenie czytania etykiet do naszych nawyków zakupowych może znacząco poprawić nasze zdrowie i ogólne samopoczucie. Co znajdziemy na owej etykiecie?

S.P. Read More »

Etykiety opakowaniowe27.06.2016

Wszyscy konsumenci są przyzwyczajeni do wszelakich etykiet informacyjnych na produktach. Zawierają one garść wymyganych prawem informacji oraz kod kreskowy. Ale mało kto ma świadomość, że na niektórych artykułach odnajdziemy etykietę, która ma zadanie stricte opakowaniowe i nie niesie ze sobą żadnych treści. Gdzie jej szukać?

B.B. Read More »

Oznaczenia metkach ubraniowych według mężczyzny14.06.2016

W związku z tym iż we Francji zaczęło się Euro 2016 niektórzy z nas mogą mieć w domu napięte sytuacje ( stres, przemęczenie, Euro, wieczorne wyjścia, kumple w salonie) i samo TAK KOCHAM CIĘ już nie wystarczy do naszej Lepszej Połowy.

Ł.SZ. Read More »

Drupa 201602.06.2016

Najważniejszą imprezą dla przemysłu flexograficznego, poligraficznego oraz pokrewnych są targi DRUPA. Odbywają się w dniach od 31 maja do 10 czerwca 2016. Są to branżowe, specjalistyczne targi, gdzie spotykają się dostawcy z klientami w obszarze przygotowania, przerobu i produkcji papieru.

M.K. Read More »

Logistyka w cyfrowym świecie30.05.2016

W dniach 18-20 maja 2016r. w w Poznaniu odbył się - zorganizowany wspólnie z Europejskim Kongresem Logistycznym EUROLOG 2016 - Kongres Logistyczny LOGISTICS 2016. Patronat nad imprezą objęła organizacja GS1 Polska.

S.P.
Read More »

Nie bój się, że upuścisz!18.05.2016

Każdy z nas, używająć choćby telefonu komórkowego, uważa, aby przypadkiem nie upadł na ziemię, albowiem efekt może być opłakany. A co w przypadku tak specjalistycznego i wyszukanego urządzenia jak terminal moblilny, odczytujący kody kreskowe?

B.B. Read More »

Wyładowania elektryczne przy rozwijaniu rolki z folią17.05.2016

Poniżej prezentujemy efekt wyładowań elektrostatycznych, występujących podczas nawijania rol folii. Trzeba przyznać, że efekt jest niesamowity :)

M.K. Read More »

Paszportowanie roślin10.05.2016

Paszport roślin (Plant passport) stanowi etykieta lub etykieta z towarzyszącym dokumentem dołączona do roślin, produktów roślinnych lub przedmiotów. Fakt załączenia paszportu roślin stanowi poświadczenie, że rośliny, produkty roślinne lub przedmioty, którym on towarzyszy..

S.SZ. Read More »

Kawa za kod kreskowy09.05.2016

Czy można dostać kawę za darmo mając w ręku paragon z kodem kreskowym? Okazuje się że tak, jedna z polskich sieci sklepów (na razie nie wiadomo, która - ta informacja będzie ujawniona w późniejszym czasie) wraz z właścicielem sieci maszyn vendingowych AutomatSpec oraz ePłatności, zajmujące się transferem pieniędzy...

S.P. Read More »

Packaging Innovations 201618.04.2016

W dniach 12- 13 kwietnia w Warszawie odbyły się Międzynarodowych Targi Opakowań Packaging Innovations 2016 – największej tego typu imprezie w Europie Środkowo-Wschodniej.

Ł.SZ. Read More »
companies.jpg