Druk termiczny i termotransferowy25.08.2015

Każdy odbiorca detaliczny ma możliwość zadrukować etykietę wybraną przez siebie informacją. Oczywiście nie musi od razu kupować drogiej i skomplikowanej profesjonalnej maszyny fleksograficznej. Wystarczy zakup prostej drukarki, która zadrukowywuje wysztancowane, czyste etykiety. Read More »

Mobit skaner - aplikacja do skanowania kodów kreskowych18.08.2015

Wraz ze spopularyzowaniem mody na umiejące wszystko smart telefony - tzw. smartfony - pojawiły się też aplikacje, które te telefony mogą przekształcić w porównywarkę cenową. Wystarczy odczytać nim kod kreskowy i pojawi nam się informacja o produkcie. Na naszym podwórku jest sporo tego typu programów odczytujących kod kreskowy, jednak jedna wyróżnia się spośród reszty - Mobit skaner Read More »

Kod kreskowy ≠ kod kreskowy - czy wszystkie kody kreskowe są takie same?10.08.2015

Kod kreskowy na przestrzeni kilku nastu lat był zapisywany w różny sposób przy pomocy ciemnych i jasnych pasków. Według różnych źródeł liczba ta sięga do 400. Nie wszystkie one są stosowane. Najpopularniejszym jest GS1, który to wykorzystuje odpowiednią symbolikę. Read More »

Kod kreskowy na świeżych produktach.04.08.2015

Istnieją takie rozwiązania, oparte o kody GS1 DataBar. Szczególnie sprawdzają się w przypadku owoców i warzyw (ze względu na to, że zajmują mniej miejsca) oraz innych produktów świeżych (możliwość umieszczenia dodatkowych danych, jak data ważności, numer partii, masa netto). Read More »

Przyklejanie etykiet na produkty do głębokiego mrożenia.27.07.2015

Jest okres wakacyjny, wszyscy szukamy ochłodzenia, więc chętnie sięgamy po produkty zamrożone, takie jak lody. Część osób nie zdaje sobie sprawy, że nie można stosować etykiet ze zwykłym klejem na produkty mrożone - takie jak lody, mrożonki itp. Read More »

Quiz metkowy, czyli tajemna wiedza o hieroglifach łazienkowych22.07.2015

Dziś coś na rozruszanie szarych komórek. Pod tym adresem znajdziecie test, który sprawdzi waszą wiedzę w temacie oznaczeń na metkach ubraniowych. Read More »

GeniCan - kosz na śmieci w trybie smart20.07.2015

Żyjemy w czasach, kiedy technologia jest "inteligentna" dużo bardziej, niż jeszcze 10 lat temu. Czasem są to rzeczy ważne, czasem prozaiczne, choć dalej służące ułatwianiu nam życia. Do tych ostatnich zalicza się nowy pomysł na wyrzucanie śmieci. GeniCan, czyli inteligentny kosz na śmieci to jednocześnie system tworzenia listy zakupowej na podstawie rzeczy, która właśnie nam się skończyła (i wyrzucamy jego opakowanie). Podczas wyrzucania kosz skanuje kod kreskowy produktu i zapisuje go na liście zakupowiej. Read More »

Identyfikacja radiowa, czyli dlaczego w sklepie piszczą bramki17.07.2015

Radio - frequency identification, czyli w skrócie RFID, to technologia, która w pełnej formie pojawiła się w latach 70 ubiegłego wieku, chociaż jej genezy można by się doszukiwać już w latach 40. W wielkim skrócie zasada działania jest następująca: nadajnik wytwarza falę elektromagnetyczną, która powoduje wysłanie odpowiedzi, zawierającej kod, przez znacznik. Read More »

Kod kreskowy? A co to jest?08.07.2015

Jak to możliwe, że parę kresek umieszczonych na opakowaniach może zawierać jakąkolwiek informację? W czym tkwi szczegół, że dzięki odpowiedniemu urządzeniu mamy możliwość odczytania danych z tych paru kresek? Read More »

Etykiety bagażowe30.06.2015

Przy okazji rozpoczynających się wakacji chcielibyśmy bliżej przedstawić  specjalny rodzaj produkowanych przez Nas etykiet stworzony dla branży lotniczej. Przed nami  urlopy, wycieczki,  podróże dalekie i bliskie – a w nich najważniejsze jest nasze bezieczeństwo i bezpieczeństwo naszych bagaży! Read More »
companies.jpg