Etykiety oponowe21.10.2015

Idzie zima, a więc czas wymiany opon letnich na zimowe. Każda nowa opona ma swoją etykietę, na której są odpowiednie oznaczenia. Obowiązek oznaczania opon etykietę istnieje we wszystkich krajach Unii Europejskiej i ma on na celu klasyfikację opon... Read More »

Oryginalne wino od Avery-Dennison13.10.2015

Firma Avery Dennison wraz z Vignerons indépendants de France (VIF) skupiającym 32 federacje producentów win francuskich, opracował nowy sposób zabezpieczenia win - konkretnie butelek - przed fałszerstwem. Read More »

E-etykiety w Polsce29.09.2015

Klienci internetowi nie mają łatwo. Przeglądając oferty e-sklepów nie zawsze na 100% wiadomo, czy produkt,który nas interesuje jest zgodny z opisem. Przyczyną jest brak standardu podstawowego opisu. Jest to utrudnienie, a nieczytelny opis może być powodem unieważnienia umowy sprzedaży. Zgodnie z Dyrektywą Konsumenką opis produktu musi być skonstruowany w taki sposób, aby ułatwić klientowi zakup produktów, ale nie zawsze jest to proste zadanie i nie wszystkie sklepy opracowują opis we właściwy sposób... Read More »

Label Expo 201523.09.2015

Wielkimi krokami,jak co roku, zbliżają się największe na świecie targi branży etykieciarskiej. Label Expo to wydarzenie, którego historia sięga 1980 roku. Read More »

IML - co to takiego?31.08.2015

Oglądając kolorowe pudełka  plastikowe, na których znajdują się kolorowe obrazki, nie zastanawiamy się jak takie “cudo” powstało.  A to nic innego jak IML. Co to takiego? IML (In-Mould-Labeling) czyli etykietowanie w formie. Read More »

Druk termiczny i termotransferowy25.08.2015

Każdy odbiorca detaliczny ma możliwość zadrukować etykietę wybraną przez siebie informacją. Oczywiście nie musi od razu kupować drogiej i skomplikowanej profesjonalnej maszyny fleksograficznej. Wystarczy zakup prostej drukarki, która zadrukowywuje wysztancowane, czyste etykiety. Read More »

Mobit skaner - aplikacja do skanowania kodów kreskowych18.08.2015

Wraz ze spopularyzowaniem mody na umiejące wszystko smart telefony - tzw. smartfony - pojawiły się też aplikacje, które te telefony mogą przekształcić w porównywarkę cenową. Wystarczy odczytać nim kod kreskowy i pojawi nam się informacja o produkcie. Na naszym podwórku jest sporo tego typu programów odczytujących kod kreskowy, jednak jedna wyróżnia się spośród reszty - Mobit skaner Read More »

Kod kreskowy ≠ kod kreskowy - czy wszystkie kody kreskowe są takie same?10.08.2015

Kod kreskowy na przestrzeni kilku nastu lat był zapisywany w różny sposób przy pomocy ciemnych i jasnych pasków. Według różnych źródeł liczba ta sięga do 400. Nie wszystkie one są stosowane. Najpopularniejszym jest GS1, który to wykorzystuje odpowiednią symbolikę. Read More »

Kod kreskowy na świeżych produktach.04.08.2015

Istnieją takie rozwiązania, oparte o kody GS1 DataBar. Szczególnie sprawdzają się w przypadku owoców i warzyw (ze względu na to, że zajmują mniej miejsca) oraz innych produktów świeżych (możliwość umieszczenia dodatkowych danych, jak data ważności, numer partii, masa netto). Read More »

Przyklejanie etykiet na produkty do głębokiego mrożenia.27.07.2015

Jest okres wakacyjny, wszyscy szukamy ochłodzenia, więc chętnie sięgamy po produkty zamrożone, takie jak lody. Część osób nie zdaje sobie sprawy, że nie można stosować etykiet ze zwykłym klejem na produkty mrożone - takie jak lody, mrożonki itp. Read More »
companies.jpg