Kod kreskowy? A co to jest?08.07.2015

Jak to możliwe, że parę kresek umieszczonych na opakowaniach może zawierać jakąkolwiek informację? W czym tkwi szczegół, że dzięki odpowiedniemu urządzeniu mamy możliwość odczytania danych z tych paru kresek? Read More »

Etykiety bagażowe30.06.2015

Przy okazji rozpoczynających się wakacji chcielibyśmy bliżej przedstawić  specjalny rodzaj produkowanych przez Nas etykiet stworzony dla branży lotniczej. Przed nami  urlopy, wycieczki,  podróże dalekie i bliskie – a w nich najważniejsze jest nasze bezieczeństwo i bezpieczeństwo naszych bagaży! Read More »

Fotopolimer22.06.2015

Jakiś czas temu wspomnieliśmy kilka słów na temat wykrojników oraz farb. Aby zamknąć temat produkcji etykiet kolorowych należałoby wspomnieć o kliszach drukarskich popularnie zwanych fotopolimerami. Read More »

Dwuwymiarowe kody kreskowe.16.06.2015

Kod kreskowy kojarzy nam się zwykle z kilkunastoma pionowymi liniami, ułożonymi obok siebie. Obok nich istnieje spora grupa kodów 2D, na które natykamy się czasem, ale nie zawsze wiemy, że mamy przed sobą zakodowaną informację. Read More »

Farby fleksograficzne11.06.2015

Skoro mówiliśmy już o wykrojnikach to warto również wspomnieć o innym elemencie niezbędnym w przypadku produkcji etykiety kolorowej - farbie drukarskiej. Farby fleksograficzne możemy podzielić na trzy zasadniczne  grupy, stopniując zarówno trawłość jak i jakość wydruku... Read More »

Z wizytą w Mark Andy01.06.2015

W połowie maja przedstawiciele naszej firmy zostali zaproszeni do firmy Mark Andy na pokaz najnowocześniejszej maszyny drukującej etykiety. Read More »

Wykrawanie etykiet - wykrojnik18.05.2015

Wiele miejsca na stronie Nticompany poświęciliśmy etykietom samoprzylepnym oraz ich zastosowaniem w przemyśle lub handlu. Nie wspominaliśmy natomiast jeszcze o procesie, dzięki któremu powstają etykiety, czyli o procesie wykrawania etykiet samoprzylepnych. Read More »

Etykieta na zakupach04.05.2015

Będąc na codziennych zakupach oglądamy dziesiątki etykiet: ładnych, brzydkich, kolorowych i monochromatycznych.
To od producenta danego towaru zależy, jak będzie wyglądać etykieta. Lecz to, co piwinno się na niej znaleźć nie zależy już od zachcianek wytwórcy - precyzyjnie regulują to przepisy prawa. Read More »

Etykieta i opakowanie - narzędzie aktywnej sprzedaży.20.04.2015

Właściwie zaprojektowane etykieta i opakowanie przynosi wymierne korzyści z czysto handlowego punktu widzenia. Dzięki dobremu „ubraniu“ produkt wyodrębnia się z tłumu innych produktów, zaznacza swoją obecność na półkach sklepowych, a przez to – sprzedaje się.
Dobrze zaprojektowane etykiety prowokują powstanie w umyśle konsumenta wyobrażenia o dobrym produkcie.... Read More »

Ultranowoczesne taśmy w lotnictwie14.04.2015

Rynek lotniczy na świecie rozwija się coraz dynamiczniej, zwiększone zapotrzebowanie na coraz tańsze bilety lotnicze, wymuszają na producentach samolotów budowanie masz lżejszych, zużywających coraz mniej paliwa. Read More »
companies.jpg